Nejčastější dotazy


Dárková poukázka

Vzhledem k současné situaci nelze uplatnit dárkové poukazy zakoupené v stacionární obchody. Vyplňte formulář níže a pošlete ho na e-mailovou adresu biuro@oriens-bijou.pl.
Hodnotu dárkového poukazu vám proplatíme v plné výši do 7 dní.  
Vyplňte formulář

 

CO JE ZLATO VERMEIL?


Zboží v této kategorii je vyrobeno z vysoce kvalitního stříbra s ryzostí 925 pokrytého vrstvou 18karátového zlata. Proces vermeil, který ve výrobě šperků využíváme, byl vyvinutý ve Francii před několika stoletími. Díky využití této metody, specializované technologii a nejkvalitnějším vzácným kovům můžeme získat jedinečné, velmi odolné a krásné šperky, které jsou již mnoho let populární alternativou pro 18karátové zlato.


JAK ZJISTÍM VELIKOST PRSTENU?


Pomocí nepružné šňůrky nebo papíru (cca 1cm široké), změřte svůj prst po obvodu. Změřte délku papíru/šňůrky pravítkem.
Následně porovnejte velikosti prstenů: 10 (50) = 20.6 mm, 12 (52) = 21.4 mm, 13 (53) = 22.2 mm, 14 (54) = 23 mm, 16 (56) = 23.8 mm
 
JE MOŽNÉ KOUPIT JEDNU NÁUŠNICI?


V e-shopu není možné koupit jeden kus náušnice, prodávají se výhradně po dvou. Jednu náušnici můžete koupit v kamenné prodejně. Za jeden kus zaplatíte 50 % původní ceny páru náušnic.


PÉČE O ŠPERKY


Šperky Tous jsou vyrobeny z vysoce kvalitních kovů a drahokamů s využitím nových technologií a nových materiálů jako např. titan, silikon, syntetické drahokamy (získané metodou hydrotermální syntézy), cinabarit nebo dvouvrstvý zlatý laminát (stříbro laminované dvěma vrstvami zlata). Aby byly šperky co nejdéle v perfektním stavu, dodržujte pokyny uvedené v certifikátu pravosti, který jste k nákupu obdrželi.

 1. Šperky skladujte v pouzdru. Vyhnete se tak poškrábání.
 2. Vyvarujte se kontaktu s vodou. Potřebujete-li šperk vyčistit, přineste ho na naši prodejnu.
 3. Zabraňte kontaktu šperků s chemickými látkami. Nevystavujte je změnám teploty ani mechanickému poškození.
 4. Šperky s časem mohou jevit známky opotřebení.
 5. Pravidelně kontrolujte také stav kamenů a spojů na řetízcích a náramcích.

Ke každému nákupu obdržíte leták Desatero pokynů pro správné používání našich šperků.

 1. Uspořádané skladování
  Abyste zabránili poškrábání šperků, skladujte je v původních baleních a nedopusťte, aby se šperky navzájem dotýkaly.

 2. Jemné čištění
  Šperky čistěte pomocí jemného mýdla, měkkého kartáčku a teplé vody. Po opláchnutí mýdla velkým množstvím vody a osušení by měl šperk získat svůj původní vzhled. Šperky s drahokamy by měl čistit profesionál.

  Zlato a stříbro může na vzduchu oxidovat. Tato reakce se může zejména u stříbrných výrobků zesílit při kontaktu s pH vaší pokožky. V důsledku oxidace může zlato získat červené zbarvení a stříbro žluté nebo tmavší zbarvení. Chcete-li šperk vyčistit, přineste ho na naši prodejnu Tous.

   

 3. Diamanty a drahé kameny vyžadují zvláštní péči
  Zabraňte nárazům diamantů a drahých kamenů na tvrdý povrch a nevystavujte je extrémním změnám teploty.
   

 4. Co šperkům škodí?
  Rtuť trvale poškozuje každý drahý kov, proto se vyhýbejte jakémukoli kontaktu s touto látkou. Přijde-li však váš šperk do styku s rtutí, přineste šperk co nejrychleji do naší prodejny Tous. Na prodejně rtuť odstraníme a budeme se snažit omezit rozsah poškození.

  Šperky s krystaly a/nebo lakované šperky, jako např. kultivované perly, perleť a korál organického původu, jsou velmi choulostivé. Zabraňte kontaktu těchto šperků s chemickými látkami a kosmetikou (lak na vlasy, parfém, krém apod.).

 5. Bílé zlato
  Bílé zlato s ryzostí 750 je slitina ryzího zlata a stříbra, palladia nebo jiných kovů. Bílé zlato má původně šedou barvu, pro získání typického bílého odstínu je zlato vždy potřeba pokrýt vrstvou rhodia. Rhodiování se v důsledku používání a kontaktu s pokožkou časem setře – tento proces probíhá nejrychleji u prstenů a náramků.

   

 6.  Šperky se s vodou nemají rády
  Věnujte pozornost tomu, aby šperky obsahující kožené prvky nepřišly do styku s vodou. Kontakt s vodou může způsobit poškození usně. Chcete-li tento typ zboží vyčistit, svěřte ho odborníkům v naší prodejně Tous.

 7. Galvanické tvarování – chytré zlato
  Tato nejmodernější metoda výroby šperků umožňuje tvoření velkých kusů šperků bez viditelného sváření. Právě z důvodu velkých a velmi hladkých ploch je nutné tyto šperky chránit před jakýmikoli nárazy. Společnost Tous je průkopníkem této technologie založené na mnohých inovacích, a proto vám nedoporučujeme pokoušet se o opravu těchto šperků mimo síť našich prodejen.
   

 8. Údržba
  Pravidelně kontrolujte upevnění drahokamů ve svých špercích (zejména u prstenů a náramků) a náhrdelníky z kultivovaných perel nebo drahých kamenů jednou za čas nově navlékněte.
   

 9. Vyhněte se domácím opravám
  Šperky nikdy nenapínejte, nezkracujte, netrhejte ani nemačkejte. Budete-li chtít šperk přizpůsobit nebo modifikovat, přineste ho na prodejnu Tous a naši odborníci pro vás provedou každou změnu, která bude možná.
   

 10. Certifikát pravosti Tous
  K nákupu šperku Tous obdržíte Certifikát pravosti, který zaručuje legální původ výrobku. Tento certifikát je zárukou dobře odvedené práce, kterou je firma Tous známá již od roku 1920. Veškeré šperky Tous splňují nejvyšší standardy dle Puncovního zákona. Používáme vysoce kvalitní zlato (750/000) a stříbro (925/000).
   

PÉČE O KOŽENÉ KABELKY A DOPLŇKY

Produkty Tous jsou zhotoveny z vysoce kvalitních kožených materiálů. Kůže je přírodní materiál a v důsledku nesprávného používání a údržby se může poškodit.

Vyhněte se kontaktu přírodní kůže s oblečením nebo s materiály, které by se produktem mohly znečistit nebo zbarvit. Veškeré skvrny budou neodstranitelné.

Vyhněte se otírání kůže o ostré okraje. Otírání může způsobit poškození výrobku (prořezání).

Kůži neperte.

Vyvarujte se dlouhodobého kontaktu kůže s deštěm nebo se zdrojem tepla.

Nepoužívejte na kůži žádné agresivně působící prostředky.

Spolčenost Tous potvrzuje, že je zboží vyrobeno ručně a zaručuje pečlivou kontrolu kvality. Veškeré produkty jsou vyrobeny z přírodních materiálů, a proto jakékoli rozdíly vybarvení a odstínu nemohou být považovány za vadu.

Pro správné uchování kvality výrobek uschovávejte v původním balení (protiprachový pytlík). V období, kdy výrobek nepoužíváte, pytlík vyplňte zmačkaným papírem nebo fólií, aby výrobek zachoval svůj původní tvar.

PÉČE O KABELKY A DOPLŇKY ZE SYNTETICKÝCH LÁTEK

Produkty Tous jsou zhotoveny z vysoce kvalitních syntetických materiálů.

Vyhněte se kontaktu syntetické látky s oblečením nebo s materiály, které by se produktem mohly znečistit nebo zbarvit. Veškeré skvrny budou neodstranitelné.

Vyhněte se otírání syntetické látky o ostré okraje. Otírání může způsobit poškození výrobku (prořezání).

Syntetickou látku neperte.

Vyvarujte se dlouhodobého kontaktu syntetické látky s deštěm nebo se zdrojem tepla.

Nepoužívejte na syntetickou látku žádné agresivně působící prostředky.

Spolčenost Tous potvrzuje, že je zboží vyrobeno ručně a zaručuje pečlivou kontrolu kvality.

Pro správné uchování kvality, výrobek uschovávejte v původním balení (protiprachový pytlík). V období, kdy výrobek nepoužíváte, pytlík vyplňte zmačkaným papírem nebo fólií, aby výrobek zachoval svůj původní tvar.